Choose Again!

Choose Again!

“Alle pijn komt doordat we vergeten zijn wie we zijn…..” Een zinssnede uit een Cursus in Wonderen. De Cursus is de theoretische onderlegger voor mijn werk. Alle cursussen en opleidingen die ik gedaan heb, werden gegeven door studenten van de Cursus.

Een paar weken geleden ging ik een week naar Zuid-Frankrijk voor een retraite gebaseerd op het gedachtengoed van Diederik Wolsak (gebaseerd op de Cursus). Mijn man Bart ontdekte hem ooit in de nacht. Een lezing van hem trok zijn aandacht getiteld “Ben je klaar voor een gelukkige kindertijd?” (Te zien op YouTube). Bart enthousiasmeerde mij en raadde mij aan deze ook te luisteren. Dat deed ik en ik werd op slag fan. Diederik ontwikkelde een zes stappen methode, die je zelf kunt toepassen als je onvrede voelt en dat gebeurt heel erg vaak op een dag. Velen van ons zijn zich daar niet bewust van en bedekken het met de mantel der liefde. Dit is de eerste stap, dat je je bewust bent van je onvrede. De tweede stap is het meest uitdagend: Het gaat alleen over jezelf!! Stel dat je baas vraagt je om op een vrije dag naar jouw werk te komen en vervolgens beschuldigt hij je van iets dat je niet gedaan hebt. Dan voel je onvrede en word je uiteraard boos op jouw baas en zie je hem als veroorzaker van je onvrede. Had hij gezegd dat hij niet gecharmeerd was van jouw groene haar, dan had je je schouders opgehaald en had het je waarschijnlijk totaal niet geraakt, je had je niet aangesproken gevoeld. Domweg omdat je er niets van herkent. Je hebt immers geen groen haar. Maar heel vaak raken mensen of situaties bij jou een overtuiging aan die jij (nog) over jezelf gelooft. Dat is exact waar we in de retraite naar op zoek gingen; ‘mistaken believes’ die je al in jouw jeugd bent gaan geloven. Tijdens de retraite waren er vele zaken en personen die onvrede triggerden en overtuigingen aan het daglicht brachten. Elke keer als je hiervan bewust werd, kon je kiezen om naar deze situatie in angst te kijken of met de ogen van vertrouwen/liefde. Je kunt steeds opnieuw kiezen.

Als je nieuwsgierig bent naar deze methode, zou ik je adviseren om donderdag 29 oktober om 20:00 naar Het Pastoriehuis in Delden te komen. Er zijn nog zo’n 20 tickets beschikbaar, dus wees er snel bij. Ik zal dan op luchtige wijze en met een bak humor mijn ervaringen over de zes stappen methode delen met een Zuid Afrikaans sausje (we gaan vóór de tijd 10 dagen naar Zuid-Afrika). Dit is de link waarmee je de tickets kunt bestellen: https://mijnetickets.shop/stadscentrum-het-parochiehuis/69b90a58e4c83

Hopelijk tot ziens in Delden, Mirjam Spitholt

Geen reactie's

Geef een reactie

X